Przepis na wykorzystanie resztek z lodówki i z obiadu? Kto nie lubi takich przepisów? Ja lubię i to bardzo! Dziś przedstawię Wam ciekawy pomysł na czyszczenie lodówki — kotlety ziemniaczane z kabanosem i ogórkiem.
Takie kotleciki ziemniaczane powstają u nas zawsze, kiedy zostają nam utłuczone ziemniaki z obiadu. Wtedy patrzę co mam w lodówce i dobieram dodatki do kotletów ziemniaczanych. Czasem powstaje wersja z boczkiem, czasem z samą cebulką i natką pietruszki, czasem z kalafiorem, a tym razem w lodówce były kabanosy, które już tam dłuższy czas leżały. Dobrałam do tego jeszcze konserwowe ogórki, cebulkę i usmażyłam kotleciki.
Kotlety z kabanosem i ogórkiem wyszły bardzo dobre. Smaki się dopełniały i razem stworzyły wyjątkowo pyszną kolację. Dzieciaki zajadały, my z mężem załapaliśmy się tylko na kilka. Wiem, że na pewno będę je robić częściej i nie tylko wtedy, gdy zostaną nam ziemniaki z obiadu.
Kotleciki ziemniaczane z kabanosem i ogórkiem w moim wydaniu są oczywiście dostosowane do naszych alergików. Przepis jest bez jajek i glutenu. Do obtoczenia idealnie nadaje się panier z ciecierzycy lub pokruszone płatki kukurydziane.
Polecam serdecznie!
Kotlety ziemniaczane z kabanosem i ogórkiem
Składniki
- 1 kg ziemniaków lub ok 600g ugotowanych
- 1 cebula
- 2 szt. kabanosów
- 3-5 szt. ogórków konserwowych
- 3-5 łyżek mąki (skrobi) ziemniaczanej
- bułka tarta, panier z ciecierzycy lub płatki kukurydziane do obtoczenia
- sól, pieprz do smaku
- olej do smażenia
Wykonanie
- Ziemniaki gotuję do miękkości w osolonej wodzie. Gniotę ciepłe i odstawiam do wystudzenia. Można użyć tych, które zostały po obiedzie 🙂
- Cebulkę siekam drobno, kabanosy kroję na małe półplasterki, ogórki w drobną kosteczkę.
- Na łyżce oleju podsmażam cebulę, a kiedy się zeszkli dodaję kabanosy. Smażę na złoty kolor. Dodaję ogórki i smażę całość chwilę.
- Do ziemniaków dodaję podsmażoną cebulkę z kabanosami i ogórkami. Mieszam i doprawiam solą i pieprzem.
- Dodaję skrobię ziemniaczaną, wyrabiam ręką. Ciasto powinno być elastyczne. Formułuję kotleciki, obtaczam w panierce i smażę na złoto z każdej strony. Przed smażeniem dobrze jest kotleciki potrzymać jakieś 20 minut w lodówce, jednak nie jest to konieczne. Smacznego!
Pobierz e-book “24 zdrowe śniadania bez glutenu, mleka, jajek i cukru. Kliknij w poniższy banner: