You are currently viewing Czekoladowy budyń bez mleka
Czekoladowy budyń bez mleka

Czekoladowy budyń to deser, który bardzo często jadłam, kiedy byłam mała. Teraz stosunkowo rzadko się u nas pojawia. Częściej robię wszelkie desery z kaszy jaglanej, a prawdziwy budyń  poszedł w odstawkę. Synek poprosił mnie o zrobienie budyniu czekoladowego takiego, jak jedzą inne dzieci w przedszkolu, ale w wersji dostosowanej do jego okrojonej diety. Zrobiłam więc dla synka budyń czekoladowy bez mleka.

Czekoladowy budyń bez mleka dla alergika

Na szczęście zrobiłam więcej i załapaliśmy się też z mężem na spróbowanie tego pysznego czekoladowego budyniu. Muszę Wam powiedzieć, że przypomniał mi się smak dzieciństwa. Wyszedł mocno czekoladowy, gładki i bardzo smakowity deser. Czekoladowy budyń bez mleka na stałe zagości u nas w domu. Podejrzewam, że za każdym razem, kiedy w przedszkolu dzieci będą jadły budyń czekoladowy, synek mi nie odpuści i będzie się go znów domagał. Następnym razem jednak zrobię podwójną porcję, zdecydowanie!

Myślę, że ten prosty i szybki przepis na budyń czekoladowy dla alergika uda się każdemu. Smak jest mega pyszny i mocno czekoladowy, a konsystencja budyniu, mimo że na mleku roślinnym, idealnie gładka.

Moje dzieci zajadały się ze smakiem. Ten przepis na czekoladowy budyń bez mleka zawiera w składnikach żółtko, jeśli jednak macie też alergię na żółtko lub chcecie zrobić budyń wegański, możecie je całkowicie pominąć. Budyń będzie może mniej kremowy, ale równie pyszny.

Polecam serdecznie ten prosty i pyszny deser bez mleka każdemu alergikowi i nie tylko 🙂

Czekoladowy budyń bez mleka dla alergika

Czekoladowy budyń bez mleka

Kategoria: Dania bezglutenowe, Desery
Keyword: budyń
Calories:
Autor: Karolina Nicpoń
Porcje 2 osoby
Przygotowanie 15 min.
Łącznie 15 min.
Drukuj Zapisz

Składniki

  • 2 szklanki mleka roślinnego u mnie owsiane
  • 2 łyżki oleju kokosowego lub masła, jeśli dozwolone
  • 3 łyżki cukru syropu klonowego, z agawy czy innego ulubionego
  • 3 łyżki kakao lub karobu
  • 2 łyżki mąki (skrobi) ziemniaczanej lub tapioki
  • 2 żółtka jaja jeśli dozwolone, jeśli nie - pomijamy

Wykonanie

  • 1 szklankę mleka wraz z olejem kokosowym podgrzewam w garnuszku.
  • W misce mieszam resztę składników - 1 szklankę mleka, cukier, kakao, żółtka - jeśli używam i skrobię. Mieszam trzepaczką dokładnie, by nie było grudek. Dla pewności można przesiać mąkę i kakao przez sito, ale nie jest to konieczne. Wszystko powinno się dobrze rozpuścić.
  • Do gorącego mleka wlewam mieszankę z miski i mieszam trzepaczką, cały czas podgrzewając, aż się zagotuje i zacznie gęstnieć.
  • Zdejmuję z ognia i wlewam do miseczek. Podaję z ulubionymi orzechami, posiekaną gorzką czekoladą lub malinami. Smacznego!
Podoba się przepis?Jeśli go wypróbujesz, oznacz mój profil na Instagramie @nicpon_w_kuchni lub #nicponwkuchni bym mogła podziwiać Twoje wykonanie i udostępnić u siebie!

Nie masz pomysłu na śniadania dla alergika? Przyda Ci się ebook z 24 przepisami na śniadania bez mleka, jajek, glutenu i białego cukru? Jeśli tak, to kliknij baner i pobierz przepisy na pyszne śniadania 🙂

 

 

 

(Visited 11 580 times, 1 visits today)

Sprawdź co jeszcze Nicpoń serwuje w menu:

Nie czujesz się najlepiej w robieniu pierogów bez glutenu?

Zobacz nagranie z warsztatów, podczas których uczę jak wykonać najlepsze ciasto na pierogi.  Pokazuję cztery różne sposoby na ciasto i dzielę się przepisami na super farsze.

Kliknij w obrazek, by poznać szczegóły!

 

 

————————————————————-

Polub Nicponia na Facebooku i Insta, by nie przegapić nowości:

Pobierz prezent: >> Zapisz się po prezent

  • Darmowe checklisty z produktami, które są niezbędne w kuchni bez glutenu i alergenów oraz seria mailów ze wskazówkami, dzięki którym zobaczysz, że dieta bezglutenowa i bez nabiału i jajek nie jest wcale trudna!

Zapraszam do Nicponiowego sklepu, gdzie znajdziesz ebooki i kursy:

>> SKLEP

Kupując moje produkty, pomagasz w rozwoju nicponiowego bloga.

Możesz również zostać PATRONEM bloga i tak pomóc w jego rozwoju. Kliknij w zdjęcie poniżej by zobaczyć jakie bonusy Cię czekają w zamian za wsparcie. 🙂

 

Dziękuję Ci za odwiedziny bloga. Zapraszam ponownie! 🙂

Udostępnij:

Ten post ma 4 komentarzy

  1. Amelia

    Czy mąkę ziemniaczaną można zamienić na kukurydzianą?? akurat taka mam w domu

Dodaj komentarz

Recipe Rating