Jak przygotować własną książkę kucharską

  • Post category:Przepisy
  • Reading time:4 mins read

Jak przygotować własną książkę kucharską

Książka kucharska z własnymi przepisami

Wiele osób, zarówno zaczynających swoją przygodę z gotowaniem, jak i szukających urozmaicenia, korzysta z gotowych przepisów kucharskich. Prawie każda gospodyni posiada także swoje sprawdzone receptury, do których chętnie wraca. Brak uporządkowania i zebrania w jedną całość rozrzuconych po szafkach notatek, zawierających proporcje składników i kolejność ich przygotowania, wprowadza chaos i utrudnia korzystanie z tych wskazówek. Jeśli posiadamy wiele sprawdzonych, ale nie posegregowanych przepisów, warto zdecydować się na stworzenie własnej, profesjonalnej książki kucharskiej, która znacząco ułatwi pracę w kuchni.

Zalety własnej książki kucharskiej

Jak przygotować własną książkę kucharską

Własnoręcznie zaprojektowana książka kucharska pozwala na usystematyzowanie ulubionych receptur, często gromadzonych przez wiele lat. Przepisy w formie luźnych kartek czy zwykłego, ręcznie zapisanego zeszytu, często się gubią i niszczą, uniemożliwiając dalsze korzystanie z nich. W takim przypadku, przeniesienie wskazówek kucharskich do profesjonalnej, wytrzymałej książki kulinarnej, ułatwi i przyspieszy gotowanie według zebranych przez siebie wytycznych.

Profesjonalna książka kucharska, wyposażona w spis treści, pozwoli łatwo odnaleźć poszukiwany przepis. Jej strony, wykonane z wysokiej jakości papieru, są często odporne na wilgoć i zabrudzenia, sprzyjając łatwemu czyszczeniu kart. Możemy zdecydować się zarówno na książkę niewielkich, podręcznych rozmiarów, jak i wersję złożoną z dużych arkuszy. Własnoręcznie stworzona książka pozwala na zawarcie naszych dopisków i wskazówek, oraz szczegółowej listy zakupów, istotnych dla przygotowania doskonałej kompozycji na talerzu.

Układając poszczególne receptury, możemy podzielić je na dowolne rozdziały, dostosowane do naszych potrzeb. Dodatkowo, przepisy można uzupełnić pięknymi, kolorowymi zdjęciami, które podniosą atrakcyjność korzystania z książki, zachęcając do gotowania. W fotoksiążce możemy zawrzeć porady kulinarne, które od pokoleń są przekazywane przez kolejne kucharki.

Kucharska książka będzie doskonałą pomocą zarówno we własnej kuchni, jak i jako prezent – idealny dla usamodzielniających się dzieci, mamy czy babci, a także koleżanek, stawiających pierwsze kroki w sztuce kulinarnej. Fotoksiążkę można łatwo zaprojektować bez wychodzenia z domu, korzystając z odpowiedniej strony internetowej , umożliwiającej – za pomocą specjalnie przygotowanego programu – wybranie okładki, zdjęć, układu stron czy rodzaju papieru. Jeśli szukamy inspiracji kulinarnych, warto zajrzeć do porad. Znacząco ułatwią one zaprojektowanie naszej wymarzonej książki kucharskiej, którą w niedługim czasie odbierzemy osobiście lub otrzymamy w przesyłce kurierskiej. Dania, opisane w takim kompendium, będą dokładnie przystosowane do naszych potrzeb, oraz stworzone ze sprawdzonych składników, bez sztucznych dodatków – stanowiąc zdrowy posiłek dla całej rodziny.

Jak stworzyć własną książkę kucharską?

Planując układ stron w naszej kucharskiej fotoksiążce, warto podzielić ją na kilka działów – zupy, dania główne, ciasta i desery, sałatki, przekąski, itp. Receptury na zupy i dania główne przydadzą się codziennym gotowaniu dla całej rodziny. Ciasta i desery możemy przyrządzać zarówno na różne okazje, jak i w formie słodkiego dodatku do weekendowego obiadu. Sałatki są niezbędne dla zachowania zdrowego stylu życia i kolorowej, zachęcającej kompozycji na talerzu. Przekąski będą przydatne, gdy planujemy rodzinną czy koleżeńską imprezę, lub chcemy przygotować coś szybkiego.

Można zaplanować także dodatkowy rozdział, zwany recepturami awaryjnymi – zawrzemy w nim „dania z niczego”, które szybko i łatwo – korzystając ze składników zazwyczaj dostępnych w każdej kuchni – stworzymy na poczekaniu dla głodnych członków rodziny czy gości. Warto zapisać tutaj choć kilka przepisów, przydatnych na czarną godzinę. Dla zaawansowanych gospodyń wskazany będzie także rozdział z daniami o wyższym stopniu trudności, przygotowywanymi na święta czy inne, uroczyste okazje. Nie można zapomnieć także o kilku sprawdzonych recepturach na coroczne, własnoręcznie wykonywane przetwory.

Artykuł sponsorowany.

(Visited 2 288 times, 1 visits today)

Sprawdź co jeszcze Nicpoń serwuje w menu:

Nie czujesz się najlepiej w robieniu pierogów bez glutenu?

Zobacz nagranie z warsztatów, podczas których uczę jak wykonać najlepsze ciasto na pierogi.  Pokazuję cztery różne sposoby na ciasto i dzielę się przepisami na super farsze.

Kliknij w obrazek, by poznać szczegóły!

 

 

————————————————————-

Polub Nicponia na Facebooku i Insta, by nie przegapić nowości:

Pobierz prezent: >> Zapisz się po prezent

  • Darmowe checklisty z produktami, które są niezbędne w kuchni bez glutenu i alergenów oraz seria mailów ze wskazówkami, dzięki którym zobaczysz, że dieta bezglutenowa i bez nabiału i jajek nie jest wcale trudna!

Zapraszam do Nicponiowego sklepu, gdzie znajdziesz ebooki i kursy:

>> SKLEP

Kupując moje produkty, pomagasz w rozwoju nicponiowego bloga.

Możesz również zostać PATRONEM bloga i tak pomóc w jego rozwoju. Kliknij w zdjęcie poniżej by zobaczyć jakie bonusy Cię czekają w zamian za wsparcie. 🙂

 

Dziękuję Ci za odwiedziny bloga. Zapraszam ponownie! 🙂

Udostępnij:

Dodaj komentarz