Testy genetyczne Vitagenum – moja opinia i rabat

 • Post category:Recenzje
 • Reading time:6 mins read

We wpisie Nietolerancje pokarmowe i choroby zapisane w genach? testy genetyczne Vitagenum mogliście ogólnie zapoznać się z tematem genów i ich wpływu na nasz organizm. Obiecałam, że kiedy tylko otrzymam mój raport z badania genetycznego w Vitagenum, to na pewno dam Wam znać.

Nietolerancje pokarmowe i choroby zapisane w genach? testy genetyczne Vitagenum

Raport przyszedł jakiś czas temu, jednak dopiero niedawno zabrałam się za dokładną jego analizę i w tym wpisie chciałam podzielić się moją opinią. Jeśli nie czytałaś poprzedniego wpisu o tych badaniach, zachęcam do nadrobienia. Opisałam je szczegółowo tutaj. W dzisiejszym wpisie chciałam się skupić na wyniku badania i mojej subiektywnej ocenie.

Wynik badania genetycznego Vitagenum

Raport, który otrzymałam, jest bardzo dokładny i dość obszerny. Dotyczy badania FitOna, gdyż właśnie takie badanie wykonałam. Raport podzielony jest na kilka części:

 • Wyniki w pigułce – część, w której skrótowo opisane są wyniki każdego badanego elementu,
 • Najważniejsze zalecenia – spis działań, jakie powinnam podjąć, czego unikać, a co włączyć do diety, jakie badania laboratoryjne wykonać itp.
 • Szczegółowe zalecenia – szczegółowa lista zaleceń z podziałem na każdy badany parametr,
 • Dieta odchudzająca – wytyczne, kompozycja diety odpowiednia dla mojego wariantu genetycznego oraz zalecenia wraz z przykładowym jadłospisem,
 • Zdrowa dieta – jak powyżej,
 • Potencjał przeciwutleniający – ocena jak mój organizm radzi sobie z wolnymi rodnikami oraz zalecenia dietetyczne,
 • Metabolizm witamin – ocena metabolizmu kilku najważniejszych witamin oraz wskazówki dietetyczne (jak je suplementować, w jakich produktach, jaka ilość witamin się znajduje itp)
 • Skóra – ocena w jakim stopniu skóra jest narażona na fotostarzenie i wystąpienie trądziku, wskazówki doboru kosmetyków i diety,
 • Metabolizm kofeiny – ocena szybkości metabolizmu i wpływ tego procesu na cały organizm,
 • Rodzaj mięśni i predyspozycje sportowe,
 • Świat nauki
 • Słowniczek
 • Bibliografia

test, badanie genetyczne, zdrowie, nietolerancje pokarmowe, vitagenum, czy warto zrobić test Vitagenum;

Co wyszło w moim badaniu genetycznym?

Muszę Wam powiedzieć, że kiedy przeczytałam raport, pomyślałam sobie, że nieźle mnie tam przejrzeli 😉 Mam o 35% większe ryzyko rozwoju nadwagi i otyłości. Mam skłonność do niższego stężenia leptyny – hormonu wpływającego na zmniejszenie apetytu. Z tego powodu mogę odczuwać zwiększony apetyt, mimo że mój organizm jest już syty. Jestem bardziej podatna na wpływ reklam żywności, a oglądanie programów kulinarnych i reklam może wywołać niewłaściwe zachowania żywieniowe 😀  No i tu mnie mają 😉 Kto choć raz jadł ze mną posiłek, ten wie, że spust to ja mam. Teraz już wiem dlaczego! 😀 Prowadzenie kulinarnego bloga może się zatem źle dla mnie skończyć albo może inaczej – teraz już wiem, że muszę nauczyć się kontrolować. Może aktualnie nie mam nadwagi, ale wiem, że jeśli bym nie uważała na to, co jem i nie przejmowała się dietą, to z tym wariantem genetycznym, miałabym na to duże szanse.

Jeśli chodzi o witaminy, to z raportu badań genetycznych Vitagenum wiem, że powinnam kontrolować poziom kwasu foliowego i witaminy B12, gdyż nieprawidłowo je przyswajam. Wiem jaką dawkę powinnam suplementować i w jakiej formie je przyswajam najlepiej oraz w jakich są produktach.

Dodatkowo dowiedziałam się, że mogę mieć podwyższony poziom melatoniny (czyli hormonu snu) przez to, że jako wolny metabolizer, mój organizm wolniej rozkłada ten hormon. Wolniej rozkłada też niektóre leki, kofeinę, a także gorzej radzi sobie z usuwaniem toksycznych i rakotwórczych związków.

Nicpoń dobrym sprinterem 🙂

Co do predyspozycji sportowych, to okazuje się, że wytwarzam w mięśniach dodatkowe białko alfa-aktyninę-3, dzięki temu moje mięśnie mają wyjątkową właściwość, którą mogę wykorzystać w sportach wymagających dużej dynamiki i siły skurczu mięśni, typu sprint, pływanie na krótkie dystanse, łyżwiarstwo, tenis, squash itp. Podobno nie wszyscy ludzie mają skłonność genetyczną do wytwarzania tego białka. Jeśli bym o tym wiedziała, kiedy byłam młodsza, to może bardziej przyłożyłabym się do rozwoju tej umiejętności. W raporcie znajduje się rozpisany plan treningowy dla osób z moimi predyspozycjami.

Co myślę o badaniu genetycznym Vitagenum?

Przedstawiałam tutaj tylko mały ułamek informacji, które się o sobie dowiedziałam z tego raportu. Jestem ciekawa innych testów, które w Vitagenum można jeszcze zrobić, np. na nietolerancje pokarmowe. Chętnie zrobiłabym też test dedykowany dzieciom, moim maluchom.

Wykonując test genetyczny w Vitagenum, można wiele się o sobie dowiedzieć i dzięki temu pokierować swoim życiem, nawykami, sposobem odżywiania czy stylem życia tak, by zapobiec w przyszłości wielu chorobom i problemom ze zdrowiem. Czy warto? To już pozostawiam Wam do oceny. Jeśli uznacie, że warto, to poniżej miła informacja.

Mam dla Was rabat 10% na wszystkie testy dostępne na stronie Vitagenum. Wystarczy przy zamówieniu wpisać kod: #nicpon, a cena obniży się o 10%.

 

Za możliwość wykonania badania dziękuję firmie Vitagenum Sp. z o.o.

(Visited 1 607 times, 1 visits today)

Sprawdź co jeszcze Nicpoń serwuje w menu:

Nie czujesz się najlepiej w robieniu pierogów bez glutenu?

Zobacz nagranie z warsztatów, podczas których uczę jak wykonać najlepsze ciasto na pierogi.  Pokazuję cztery różne sposoby na ciasto i dzielę się przepisami na super farsze.

Kliknij w obrazek, by poznać szczegóły!

 

 

————————————————————-

Polub Nicponia na Facebooku i Insta, by nie przegapić nowości:

Pobierz prezent: >> Zapisz się po prezent

 • Darmowe checklisty z produktami, które są niezbędne w kuchni bez glutenu i alergenów oraz seria mailów ze wskazówkami, dzięki którym zobaczysz, że dieta bezglutenowa i bez nabiału i jajek nie jest wcale trudna!

Zapraszam do Nicponiowego sklepu, gdzie znajdziesz ebooki i kursy:

>> SKLEP

Kupując moje produkty, pomagasz w rozwoju nicponiowego bloga.

Możesz również zostać PATRONEM bloga i tak pomóc w jego rozwoju. Kliknij w zdjęcie poniżej by zobaczyć jakie bonusy Cię czekają w zamian za wsparcie. 🙂

 

Dziękuję Ci za odwiedziny bloga. Zapraszam ponownie! 🙂

Udostępnij:

Dodaj komentarz